Následujte úspěšné strategie.

Následujte úspěšné strategie.

Proč se neporovnávat s neúspěšnými prodeji?

Pokud prodáváte nemovitost, je důležité sledovat trendy na trhu. Avšak porovnávat ceny s neúspěšnými prodeji není správný přístup. Tyto nemovitosti se nedokázaly prodat po několik měsíců a jejich prodej se neúměrně prodlužuje. Relevantní údaje poskytují informace z katastru nemovitostí, kde je zaznamenán pokles prodejů o 30 % oproti loňskému roku a dochází k výraznému zlevňování.

Snižujte cenu s rozmyslem

Prodávající často doufají v prodej za vysokou cenu, která platila v minulém roce. Avšak tempo prodejů se značně zpomalilo a inzerce se plní mnohem více. Sleva z kupní ceny je nutná, ale často se stává, že kupující vidí slevu jako varování. Proto je důležité správně nastavit prodejní cenu.

Katastr nemovitostí: Klíčový zdroj informací

Údaje z katastru nemovitostí ukazují, že se prodej nemovitostí zpomalil a k výraznému poklesu došlo u rodinných domů. Je třeba včas reagovat na změny a tendence trhu a neočekávat realizaci prodeje za cenu, která platila v minulém roce. Podle statistik je nutné zlevnit mnoho nabízených nemovitostí, aby se prodaly. Proto se nedívejte na ostatní, kteří neuspěli, ale sledujte trh a nastavte správnou cenu.

Zaměřte se na svou cestu k úspěchu: Ignorujte ceny ostatních

Argument, že inzerce je plná nemovitostí k prodeji za stejné ceny jako v minulém roce, je zcela lichý. Tyto nemovitosti jsou viditelné v inzerci právě proto, že se je nedaří prodat. Statistiky ukazují, že se oproti loňskému roku zlevnilo o 16 % nemovitostí více. Pokud promítneme do výpočtu celkový počet nabízených nemovitostí, zjistíme, že podíl zlevněných bytů je téměř dvojnásobný. Proto se nedívejte na ostatní, ale nastavte správnou cenu podle trendů na trhu.

Pokud se se mnou budete chtít o něčem poradit, spojte se se mnou prostřednictvím kontaktů na mém webu. Ráda Vám pomohu s prodejem Vaší nemovitosti.

Hana Křemenová
Autor: Hana Křemenová

V oblasti realit pracuji od roku 2007. Nejprve v menší realitní kanceláři, poté jsem se stala majitelkou vlastní realitní značky. V současné době pracuji jako freelancer, samostatný realitní makléř a to mě umožňuje věnovat se svým klientům na 100%.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř. 

Práci realitního makléře se snažím odvádět na špičkové úrovni a to mě neskutečně baví a přináší radost.

Točím video prohlídky, spolupracuji s profesionálním fotografem, kameramanem, vytvářím Home Staging nemovitostí, vytvářím s týmem 3D virtuální prohlídky, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat vaši nemovitost za co nejvyšší cenu a k vaší plné spokojenosti. 

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů. 

Pokud jste dočetli až sem, máte můj obdiv a děkuji Vám. Pokud Vás cokoliv dalšího zajímá, neváhejte mě kontaktovat. Ráda se s Vámi sejdu třeba u šálku dobré kávy.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Stáhněte si zdarma

7 chyb při prodeji nemovitosti

zpracováním osobních údajů